T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
   

 


Bulunduğunuz Yer: Haberler

 Konutlar Sahiplerini Buldu [25.12.2010]
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Sakarya’da  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından, yoksul aileler için yapılan 1+1 55 metrekarelik 496 konutun hak sahiplerine yönelik daire belirlemesi kurası Atatürk Spor Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirildi. Yapılan kura çekimine TOKİ Finansman Dairesi Başkanı Ayhan Karaca, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri M. Cevdet Yaşar, İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü İbrahim Yolcu ve vatandaşlar katıldı.

Kura çekimi öncesinde konuşan TOKİ Finansman Daire Başkanı Ayhan Karaca, ‘‘Çok önemli bir projeyi daha tamamlamış olmanın mutluluğu içersindeyiz. Burada hak sahiplerimizin evlerinin tespiti için bulunuyoruz dedi.  Karaca; TOKİ 2002 yılından bu yana 470 bin konut sayısına ulaştı. Bunların içinde en büyük proje, sosyal yardımlaşma konutları. Çünkü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, TOKİ ve vatandaşlarımızın kucaklaşması söz konusu.

Sayın Başbakanımızın himayelerinde bugüne kadar getirdik. Geçen yıl hak sahiplerini belirlemiştik. Bu yılda kısa sürede 1,5 yılda konutlarını teslim etme aşamasına getirdik’’ şeklinde konuştu.  Konuşmaların ardından kura çekimine geçilerek TOKİ’nin Korucuk’ta yaptığı 1+1 yoksul grubu 496 konutun hak sahipleri belirlendi.


Bu içerik toplam 1.317.214 kez gösterildi, Site toplam 2.634.823 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 12 kişi geziyor.

<Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2014 © Her hakkı saklıdır.>
< Sakarya Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü - bilgiislem@sakarya.gov.tr >