T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
   

 


Bulunduğunuz Yer: Haberler

 YUNUS ÇİLOĞLU MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI(30.03.2010)
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

 

Yunus Çiloğlu Meslek Lisesi öğrencilerinin büyük başarIsI…

        Erenler Yunus Çiloğlu Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi öğrencileri,   geçtiğimiz hafta katıldıkları iki ayrı yarışmada büyük başarılara imza attılar. Kazandıkları Türkiye ve Dünya dereceleriyle Sakarya’ya büyük gurur yaşatan öğrenci ve öğretmenleri, Vali Hüseyin Atak makamında kabul ederek kutladı. Fırsat verildiği takdirde gençlerimizin büyük başarılar kazandığını ifade eden Vali Hüseyin Atak görme engelliler için tasarlanan ayakkabı buluşunu ise çok beğendi. 
        Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mesleki ve teknik liseler arasında düzenlenen Proje Tabanlı Beceri Yarışması’nda Sakaryalı öğrenci Yunus Emre Yıldırım’ın buluşu Türkiye 1.liğini kazandı. Yunus Çiloğlu Anadolu Meslek Lisesi Ayakkabı Saraciye Bölümü 10.sınıf öğrencisi Yunus Emre Yıldırım “Kalp Gözü” adını verdiği projesinde görme engelliler için özel ayakkabı üretti. Danışman Öğretmen Nuray Parlak ve Usta Öğretici Necdet Kazıcıoğlu’nun rehberliğinde hazırlanan görme engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya yönelik ayakkabı projesi MEB tarafından faydalı buluşlar kategorisine alındı. Yunus Çiloğlu Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi okul yönetimi, Türkiye 1. liğini kazanan bu projeleri için patent alacak.

    22 ülkeden 2 bin 700 dolayında yarışmacının katıldığı 8.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali’nde Yunus Çiloğlu Meslek Lisesi öğrencileri 5 dalda 7 madalya kazandılar. Türk Mutfağını dünyanın diğer mutfak kültürleriyle buluşmak amacıyla Tüm Aşçılar Federasyonu’nun Dünya Aşçılar Federasyonu (WACS) katkılarıyla düzenlediği yarışmada öğrencilerimiz 3 Gümüş, 3 Bronz ve 1 Merit ödül kazandı. Yunus Çiloğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Günay Hasdemir ve Sektör Danışmanı Ömür Özkan tarafından altı aylık mutfak eğitimi sonucu yarışmaya katılan öğrencilerden Tuğba Yılmaz, Rabia Baykara ve Merve Çakır Ara Yemekdalında 3 dünya 2.liği; Rabia Baykara, Ramazan Aydın “Ana Yemek” dalında, Serra Çelikel “Makarna” dalında 3 dünya 3.lüğü; Serra Çelikel “Restoran Tatlı Tabağı” dalında dünya 4.lüğü kazandı.


Bu içerik toplam 1.314.897 kez gösterildi, Site toplam 2.631.767 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 190 kişi geziyor.

<Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2014 © Her hakkı saklıdır.>
< Sakarya Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü - bilgiislem@sakarya.gov.tr >